FARIM - INFO
Vaše nejčastější dotazy:

1) Co to je FARIM? - FARIM je sdružení profesionálních lektorů - záchranářů a lékařů, kteří se zabývají výukou první pomoci a záchranných technik. Naší hlavní specializací je problematika první pomoci a záchrany v obtížně dostupných oblastech, tzn. v situacích, kdy se musíte spolehnout jen sami na sebe a můžete použít pouze to, co máte momentálně s sebou. Jsme věrni našemu heslu: "S minimem k dispozici, učiň maximum možného!".

2) Pro koho jsou vaše kurzy určeny? - Dá se říci, že pro každého a každý si může vybrat kurz, který svým obsahem a zaměřením bude vyhovovat jeho potřebám a aktivitám, které provozuje. Z hlediska první pomoci jednotlivé kurzy svým pojetím pokrývají celé spektrum možných situací, do kterých se můžete dostat. Počínaje např. nehodou ve městě, kde se o zraněného budete starat "pouze" pár minut a pak přijede záchranná služba. A konče speciálními kurzy, kde vás naučíme řešit neodkladné situace v lokalitách a oblastech, kde žádná pomoc nedorazí a to jestli váš kamarád, parťák, klient, přítelkyně, manžel, dítě, atd. přežije, tak to bude záviset jen a jen na vás.

Další informace o kurzech naleznete ZDE.

3) Má to cenu učit se poskytovat první pomoc, když stejně za chvíli přijede záchranka? - věřte tomu, že ano neboť ta "chvíle" než dorazí záchranná služba jsou v nejlepším případě minuty. A pokud se bude jednat o život ohrožující stav, tak bohužel i po takto krátkém - pouhou "chvíli" trvající nic nedělání a čekání na příjezd záchranky už může být člověk mrtev. Pamatujte na to, že když jde člověku doopravdy o život, tak rozhodují vteřiny a nezachraňuje záchranka, ale vy, kteří jste svědky nehody nebo jiného neodkladného stavu!!! A v  horách či jiných obtížně dostupných oblastech to platí dvojnásob...

Praxe hovoří jasně aneb "Stalo se - příběhy, které psal život" - k nahlédnutí ZDE.

4) Jsem naprostý laik - budu tomu rozumět? - nebojte se - ty nejdůležitější věci, které zachraňují život jsou paradoxně velmi jednoduché. Je pouze potřeba se naučit co a kdy udělat. Není to žádná velká věda či komplikovaná medicína. Z tohoto důvodu se nemusíte obávat záplavy cizích slov a odborných termínů. Vždy se snažíme výklad dané problematiky maximálně přiblížit konkrétní cílové skupině.

5) Jak probíhá výuka? - vše je vždy jednoduše vysvětleno a popsáno během přednášek v názorných prezentacích. Obsah vyučovaných témat spolu s vlastními postupy je shrnut do přehledných skript s dostatečným volným místem pro vlastní poznámky. Tato skripta dostávají účastníci jako pracovní materiál. Po té je problematika prakticky předvedena lektory a následně je přikročeno k vlastním praktickým nácvikům - všichni účastníci si vše vyzkouší neboť "Co si nezkusíš - to neumíš !". Nejprve na figurínách a modelech, následně i mezi sebou a na živých figurantech. Ve výuce se snažíme uplatňovat prvky zážitkové pedagogiky s následnými rozbory a zpětnými vazbami. Naším cílem je vás co nejlépe připravit na praktické řešení kritických situací. Z těchto důvodu jsou do průběhu kurzu zařazovány i  tzv. simulace - to znamená, že jste postaveni přímo před námi nachystanou "reálnou" situaci, kdy rány skutečně krvácejí, zranění křičí bolestí anebo naopak pouze chroptí. Až se dostanete ke skutečné nehodě, tak to pro vás už nebude takový "stres" neboť jste již něco podobného zažili a daleko lépe nastalou situaci vyřešíte. Během kurzů je kladen hlavní důraz na praxi a praktické nácviky neboť to v reálu rozhoduje o tom, jestli budete při záchraně úspěšní anebo ne.

Máte jakýkoli další dotaz?

Napište nám a my vám rádi odpovíme.             Kontakt je ZDE.
   

 

bullet

FARIM - INFO

bullet

KURZY

bullet

TERMÍNY

bullet

JAK SE PŘIHLÁSIT

bullet

SLEVY

bullet

LEKTOŘI

bullet

KONTAKT

bullet

FOTOGALERIE

bullet

STALO SE

bullet

KE STAŽENÍ

bullet

ODKAZY

bullet

ÚVODNÍ STRÁNKA